Strona Główna > Blog

Blog

Fotografie z wyprawy do projektu osnowy wysokościowej na terenie powiatu złotowskiego.

Do Wieczfni, do Wieczfni, do Wieczfni
Zjeżdżają rycerze waleczni

Lodem skuta kraina,
Pognębi najbardziej hardych
By przeżyć musisz być twardy,
Nie pomoże nawet heroina

Księża szykują tłuszczę,
By przywitać rycerzy
Wystawną ucztą,
Kartaczy i moździerzy


Kosy na sztorc ustawione,
Chłop się z ziemią żegna,
Licząc że rycerz przegra
Daremne jego ułudy,
Jest coraz bliżej zguby.

Msze święte odprawione. 

Chłop i rycerz wierzy w zabobony,
Zaprawdy tylko ksiądz będzie zachwycony.
Trup ściele się gęsto,
Kler znów będzie zwycięzcą

Świątynie nie zapłoną,
Wszak władzę ma ten z amboną
Układ z nowym pewny,
Reszcie zostaną okruchy i plewy.

Morał z tego taki,
Byś został klechą rodaku

Schemat

Załączony tutaj schemat został dostarczony z organami Wurlitzer 4401. Poszczególne egzemplarze mogą się pomiędzy sobą różnić. Spakowane schematy do pobrania.

Bez ich brzmienia nie było by rocka. Nigdy nie zagrali by The Doors.  Ich nikły blask cieszy duszę. Dźwięk przelatując elektronami przez próżnię tych archaicznych szklanych baniek nabiera niezwykłego wyrazu, nadając mu subtelne, lecz istotne zabarwienie.

W dzisiejszych czasach budowa wzmacniaczy DIY, jest sztuką dla sztuki, wszak można nabyć wymarzony sprzęt nawet bez wychodzenia z domu. Jednak jest coś fascynującego w tym, że po odpowiednim podłączeniu przewodów i niezliczonych elementów elektronicznych w częstokroć karkołomny sposób, coś świeci i nie wybucha. Trochę dymi, jeszcze nie gra. Krok po kroku zbliża się do finału jakim w założeniu jest amplifikator sygnałów. Mały lunapark dla elektronów, które bawiąc się w lampach elektronowych, półprzewodnikach i jakże nudnych elementach pasywnych, pomagają muzyce przedostać się z instrumentu w dalszą drogę. Po przebrnięciu przez kręte zawijasy cewki głośnika, w otoczeniu pola magnetycznego wypychają powietrze, by to za pomocą fali akustycznej trafiło do ciebie, drogi słuchaczu. 

Mając dość pracy w korpo, postanowiłem wybrać się na wyprawę do kraju, który zawsze chciałem odwiedzić, a mianowicie do Hiszpanii. Żeby było ciekawiej uznałem że wybiorę się tam pociągiem, aby nie być uwiązanym do samochodu, a latać jeszcze wtedy się bałem 🙂. Po analizie cen pociągów i logistycznej zamocie jaka towarzyszy takiemu rozwiązaniu, jedyną sensowną opcją okazał się bilet Interrail na wszystkie linie kolejowe w Europie na 30 dni. Okazało się że taki bilet można bez problemu nabyć w kasie dworca głównego PKP. Wtedy już był po remoncie, świeży i pachnący nowością. Pani w kasie była zachwycona tym, że ktoś kupuje bilet w cenie 2/3 średniej krajowej i prosiła abym bardzo na ten bilet uważał. 

Pierwotny plan był taki, że jedziemy z bandą na Woodstock, a potem od razu jadę z Kostrzyna do Niemiec i w trasę. O Woodstocku nie będę tu pisał bo tam trzeba być, festiwal zweryfikował moje plany. Okazało się że wszystko i ja jest zbyt sponiewierane i brudne żeby dalej jechać.